Krok za krokem: Čištění mřížek sluchátek a reproduktorů u Apple iPhone

16.05.2023

Úvod: 

Správná funkčnost sluchátek a reproduktorů je klíčová pro optimální poslech hudby, hovory nebo sledování videí na vašem Apple iPhone. Mřížky na těchto zařízeních se však často zaplňují prachem, nečistotami a ušním mazem, což může ovlivnit kvalitu zvuku. V tomto článku vám představíme jednoduchý krok za krokem proces čištění mřížek sluchátek a reproduktorů u vašeho iPhone, aby vám poskytovaly optimální zážitek z poslechu. 

Návod:

  1. Vypnutí zařízení: Než začnete čistit mřížky sluchátek a reproduktorů na vašem iPhone, ujistěte se, že je zařízení vypnuté. To zamezí nechtěnému stisknutí tlačítek nebo spuštění aplikací během procesu čištění.

  2. Manuální vyčištění mřížek sluchátek: Pomocí jemného kartáčku, jako je například kartáček na zuby nebo malý štětec s měkkými štětinami, opatrně vyčistěte mřížky sluchátek. Krouživými pohyby odstraňte viditelné nečistoty, prach a ušní maz.

  3. Reproduktory na vašem iPhonu mohou být také plné nečistot, které ovlivňují kvalitu zvuku. Použijte stlačený vzduch, nebo kompresor k odstranění prachu a nečistot z reproduktorů. Mějte na paměti, že při použití stlačeného vzduchu nebo kompresoru nevystavujete zařízení nadměrnému tlaku, abyste předešli poškození reproduktorů.

  4. Vyčištění alkoholem: Pokud jsou mřížky sluchátek nebo reproduktorů stále zanesené nebo mastné, můžete použít malé množství isopropylalkoholu. Naneste ho na měkkou mikrovláknovou utěrku nebo tampón a jemně otřete zanesené oblasti. Ujistěte se, že před použitím alkoholu je váš iPhone vypnutý a není připojený k nabíječce.

Pokud byste rádi vyčistili mřížky u Vašeho Apple iPhone na profesionální úrovní, doporučujeme zakoupit toto nářadí, kterým provádíme čištění my v našem Apple servisu:


Závěr:

Pokud by i po tomto čistícím procesu nebyl zvuk u Vašeho Apple iPhone dokonalý, či byste tuto práci raději přenechali profesionálům, dejte nám vědět! Rádi se na Váš iPhone podíváme a důkladně jej vyčistíme. Čištění Apple iPhone provádíme za jednotnou cenu 490,- Kč.